فریت بار به کانادا

 1. خانه
 2. فریت بار به کانادا

در این محتوا قصد داریم اطلاعات مهمی را در خصوص فریت بار به کانادا در اختیار شما قرار دهیم و هزینه‌های مربوط به آن را تجزیه و تحلیل کنیم.

قیمت فریت بار در فرودگاه امام خمینی (ره)

شرکت فریت بار با دارا بودن پرسنل‌های مجرب و حرفه‌ای آماده خدمت‌رسانی به مشتریان در زمینه حمل و نقل بار می‌باشد. از خدمات این مجموعه می‌توان به این موارد اشاره نمود: بسته بندی کردن بار در مبدا، صدور بارنامه، حمل بار به صورت هوایی، ترخیص بار در گمرک و تحویل آن به مقصد مورد نظر.

فریت بار در واقع روشی است برای حمل وسایل شخصی، لوازم منزل و لوازم کارگاهی که این روش از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می‌باشد و ایمنی آن نیز بالاست.

فریت بار در دسته ارزان‌ترین سفرهای هوایی قرار دارد که به وسیله هواپیما انجام می‌گیرد و برای حمل اثاثیه به کشورهایی مانند کانادا به کار برده می‌شود.

مسافرانی که با هواپیما سفر می‌کنند باید یک مقدار مشخصی بار به همراه خود داشته باشند و اگر این مقدار از حد استاندارد بیشتر باشد اجازه حمل آن را نخواهند داشت. این موضوع برای مسافرانی که به کشورهای خارجی سفر می‌کنند و بار زیادی همراه خود دارند مسئله ساز است.

شرکت‌های فریت بار در این زمینه فعالیت خود را از سال 1391 آغاز نموده‌اند و تلاش فراوانی در جهت کسب رضایت مشتری کرده‌اند.

هواپیما یکی از مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین وسایل حمل و نقل محسوب می‌شود. برخی کالاها مانند کالاهای بهداشتی و دیجیتالی که حجم آن‌ها کم و ارزش بالایی دارند بهتر است که با هواپیما حمل شوند زیرا امنیت آن بالاتر می‌باشد و همچنین از نظر زمانی سریع‌تر منتقل می‌شود.

یکی از مسائل مهمی که در فریت بار به کانادا بسیار حائز اهمیت است نوع بسته بندی بار مسافر می‌باشد زیرا اگر بار به صورت دقیق و اصولی بسته بندی نشود امکان صدمه به آن وجود دارد.

بار مسافر که توسط فریت بار حمل می‌شود ممکن است شامل این موارد باشد: وسایل شخصی مانند لباس، کیف، کفش، کتاب و وسایل خانه مانند ظروف چینی، ظروف آشپزخانه، قالی و مبلمان.

شرکت فریت بار به کانادا دارای تیمی مجرب و حرفه‌ای می‌باشد که با کلیه وسایل لازم برای بسته بندی و پالت بندی به مکانی که بار در آن می‌باشد و یا به منزل اعزام می‌شوند تا کار بسته بندی را به صورت دقیق و استاندارد انجام دهند.

هر وسیله‌ای که مشتری تقاضا کند با رعایت تمام نکات ایمنی بسته بندی می‌شود و در داخل کارتن‌های مخصوص شرکت قرار می‌گیرد. برای اینکه احتمال آسیب به بار تقریبا به صفر برسد تمامی کارتن‌ها روی یک پالت پلاستیکی ثابت می‌شوند.

بعد از اینکه کار بسته بندی به اتمام رسید کارتن‌ها در داخل کامیونت قرار می‌گیرند و در نهایت به فرودگاه منتقل می‌شوند و کارشناس شرکت برای انجام امور گمرکی و صدور بارنامه اعزام می‌شود.

بعد از اتمام امور گمرکی و فرودگاهی بارنامه صادر می‌شود و بار آماده ارسال می‌گردد. نکته مهم این است که قبل از ارسال بار باید تمام هزینه‌ها توسط صاحب بار و یا مسافر با شرکت تسویه شود.

آیا هزینه ارسال بار به همه شهر های کانادا یکسان می‌باشد؟

برای نقاط مختلف دنیا هزینه انتقال بار متفاوت است و شرکت‌های هواپیمایی نیز هزینه‌های مختلفی را ارائه می‌‌دهند. بار را به وزن‌های مختلفی تقسیم بندی می‌کنند و برای هر بازه وزنی هزینه‌ها متفاوت می‌باشد که این وزن‌ها عبارتند از:

 • 45 کیلوگرم
 • بین 45 تا 100 کیلوگرم
 • بین 100 تا 300 کیلوگرم
 • بالای 300 کیلوگرم

در فریت بار به کانادا به دو روش وزن بار محاسبه می‌شود که عبارتند از: وزن اصلی و وزن حجمی بار. به عنوان مثال برای وسایلی مانند مبل و یخچال که وزن حجمی در آن‌ها بالا می‌باشد، وزن حجمی محاسبه می‌شود.

کشور کانادا در قاره آمریکای شمالی واقع شده است که شامل 10 استان و 3 قلمرو می‌باشد. موقعیت جغرافیایی این کشور را می‌توان به این صورت ترسیم نمود: از دو طرف به اقیانوس اطلس و آرام متصل می‌باشد، از قسمت شمال به اقیانوس منجمد شمالی و از قسمت جنوب به ایالت متحده آمریکا متصل شده است.

معنای لغوی فریت بار، حمل بار است و با کلمه‌های cargo, cartage, freightage مترادف می‌باشد. در اصطلاح فریت بار به معنای ارسال بار هوایی به صورت غیر همراه به کشورهای خارجی است. فریت بار از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می‌باشد.

در کشورهایی مانند آمریکا، سوئد، نروژ، انگلستان، کانادا، آلمان، فرانسه، استرالیا، امارات، فنلاند، ترکیه، عمان، قطر، کویت و … فریت بار قابل انجام است.

فریت بار مسافری در مقایسه با اضافه بار مسافری هزینه بسیار پایین‌تری را دارد و همین موضوع سبب شده تا افراد با خیال راحت از این روش برای ارسال بار خود استفاده نمایند. این روش برای دانشجویان و مهاجران بسیار مناسب می‌باشد.

در فریت بار شما می‌توانید هر مقدار بار شخصی و غیرتجاری را با هزینه بسیار پایین ارسال کنید البته فریت بار قوانینی دارد که شما موظف هستید آن‌ها را رعایت نمائید. از این قوانین می‌توان به این مورد اشاره کرد که در فریت بار شما مجاز به حمل کالاهای تجاری نمی‌باشید.

در فریت بار می‌توانید تمامی لوازم خود را که مجاز هستند قبل یا بعد از پرواز هوایی به مقصد مورد نظر در هر قسمت از جهان، به صورت غیر همراه ارسال کنید و هر زمان که به مقصد رسیدید در بخش گمرک فرودگاه، بار خود را ترخیص کرده و تحویل بگیرید.

امروزه با پیشرفت‌های وسیعی که در زمینه خدمات لجستیکی صورت گرفته است، این امکان بوجود آمده تا بارها به صورت ترکیبی از جمله زمینی، دریایی و هوایی به هر گوشه از جهان منتقل شوند.

در فریت بار به کانادا چه نکاتی باید رعایت شود؟

مراحل ارسال محموله با فریت بار به کانادا شامل 10 گام می‌باشد که به آن‌ها اشاره می‌کنیم و توضیح مختصری برای هر یک از آن‌ها ارائه می‌دهیم:

 • برقراری تماس با شرکت کارگوپارس

شما با این تماس می‌توانید با کارشناسان شرکت به صورت حضوری یا تلفنی ارتباط برقرار کنید و کاملا رایگان از آن‌ها مشاوره بگیرید. کارشناسان شرکت در زمینه فریت بار مسافری اطلاعات و تجارب کافی را دارند و قادرند به تمامی سوالات شما پاسخ دهند.

آن‌ها می‌توانند روش‌های سریع، امن و کم هزینه را برای ارسال بار به شما پیشنهاد دهند همچنین اطلاعات مفیدی را در خصوص کالاهایی که در فریت بار غیرمجاز هستند، تخفیف‌های موجود برای حمل خارجی و قوانین فرودگاهی و گمرکی که در مبدا و مقصد شما وجود دارد، در اختیار شما بگذارند.

 • بسته بندی استاندارد بار

یکی از مراحل بسیار مهم در ارسال محموله که نقش مهمی در کنترل هزینه‌های فریت بار و ایمنی بار شما دارد، مرحله بسته بندی بار می‌باشد. بسته بندی بار به وسیله پرسنل آموزش دیده و مجرب شرکت انجام می‌شود. در حین بسته بندی بار نکاتی وجود دارد که باید به طور کامل رعایت شود که عبارتند از:

 • به کار گیری مواد مرغوب و استاندارد
 • به کار گیری مناسب و کافی از ضربه گیر و محافظ
 • به کار گیری صندوق‌های چوبی و فلزی در صورت لزوم
 • چیدن بار به شکل صحیح و استاندارد
 • حذف کالاهای غیرمجاز در فریت بار
 • تقسیم بندی بار بین بسته‌ها با وزن مناسب

اگر نکاتی که گفته شد به صورت کامل رعایت شود دیگر لازم به باز شدن مجدد بار شما در گمرک نیست و همچنین شما مجبور به پرداخت هزینه برای بسته بندی دوباره بار خود نمی‌باشید از طرفی بار شما به صورت کاملا ایمن و سلامت به مقصد مورد نظر می‌رسد.

دو مسئله بسیار مهم وجود دارد که باید آن‌ها را مد نظر قرار داد که عبارتند از:

 1. اگر بسته بندی محموله اصولی و استاندارد نباشد، بار توسط شرکت و ایرلاین‌ها پذیرش نمی‌شود و برگشت می‌خورد.
 2. در صورتی که بار به صورت غیر اصولی و غیر استاندارد چیده شود، شما مجبور هستید هزینه وزن حجمی بار را به ایرلاین پرداخت نمائید.
 • ارسال بار به فرودگاه

پروسه ارسال محموله به فرودگاه برای انجام امور گمرکی، تحت نظر کارشناسان مجرب شرکت و با چیدمان بار به شکل صحیح و اصولی و با بهره گیری از بهترین ناوگان حمل و نقل درون شهری، به پایانه‌های هوشمند بار فرودگاه انجام می‌گیرد. تمام مراحل ارسال بار حائز اهمیت می‌باشد و سرمایه گذاری بسیاری برای ایجاد امکانات لازم در جهت محقق شدن این امر صورت گرفته است.

داشتن امکاناتی مانند ماشین‌های سنگین، وانت بارها و وانت ون تنها قسمتی از خدمات لجستیکی کارگوپارس به شمار می‌رود. کارگوپارس برای خدمت به مشتریان خود و جلب رضایت آنان، حمل کردن محموله از خانه تا پایانه بار فرودگاه را، کاملا رایگان انجام می‌دهد.

 • جمع آوری و کامل کردن مدارک مورد نیاز برای فریت بار مسافری

برای ارسال بار از طریق فریت مسافری مدارکی مورد نیاز است که می‌توان به این موارد اشاره نمود: کپی از پاسپورت و بلیط شخص فرستنده و کامل کردن فرم‌های مربوط به آن که کارشناسان شرکت تمامی اطلاعات را در مورد مدارک لازم در اختیار مشتریان قرار می‌دهند و فرم‌هایی که نیاز است پر کنند مانند فرم اظهار گمرک را در اختیار آنان می‌گذارند. گردآوری مدارک مورد نیاز، تحت نظر کارشناسان مجرب مجموعه و در سریع‌ترین زمان انجام می‌شود.

 • اخذ مجوزهای قانونی مورد نیاز برای فریت بار

گاهی اوقات ممکن است کشوری که بار به آنجا فرستاده می‌شود، قوانین خاصی برای ورود محموله به کشورشان داشته باشد و یا حتی مشتری خود درخواست کند که برخی مجوزها گرفته شود مانند گواهی سم پاشی کردن جعبه‌های چوبی، گواهی مبدا و … که در این صورت قبل از ارسال بار نیاز به گرفتن برخی مجوزها می‌باشد.

 • انجام کارهای مربوط به گمرک برای فریت بار

شرکت کارگوپارس در بخش گمرک فرودگاه، تعدادی نیروی کار مجرب و متخصص که سابقه بسیار درخشانی دارند استخدام نموده است. این افردا تمامی کارهایی که مربوط به گمرک می‌باشند را برعهده می‌گیرند و در سریع‌ترین زمان امور مشتریان را انجام می‌دهند.

 • صادر کردن بارنامه، بیمه نامه فریت بار مسافری و گرفتن رزرو

شرکت کارگوپارس دارای مجوز رسمی از سازمان هواپیمایی کشور می‌باشد و از با سابقه‌ترین شرکت‌هایی است که در فرودگاه امام خمینی (ره) فعالیت دارد. کارمندان با تجربه که در این شرکت مشغول به کار هستند، امور مربوط به صدور بارنامه و بیمه نامه را در کوتاه‌ترین زمان برای مشتریان عزیز انجام می‌دهند.

 • چسباندن لیبل و تگ و تحویل دادن بار به ایرلاین

هر بارنامه حاوی اطلاعاتی می‌باشد که عبارتند از: نام فرستنده، آدرس، شماره تماس و یک کد 11 رقمی مخصوص که این کد 11 رقمی به همراه اطلاعات دیگر از جمله وزن بار، تعداد آن، مبدا و مقصد به وسیله یک تگ بر روی بسته‌ها چسبانده می‌شود.

پس از انجام این مراحل، تمامی بسته‌ها به وسیله دستگاهی به نام ایکس ری بررسی می‌شوند و محموله به شرکت هواپیمایی تحویل داده شده و در بخش انبار گمرک نگهداری می‌شود. کلیه مراحلی که گفته شد به وسیله کارمندان شرکت و در حضور مشتری یا نماینده قانونی وی به انجام می‌رسد.

 • تحویل دادن بارنامه و مدارک دیگر و تسویه حساب با مشتری

در این مرحله یک کپی از تمام مدارک و مجوزهای گرفته شده، پرینت رزرو بار و یک برگ از بارنامه به مشتری تحویل داده شده و با او تسویه حساب می‌شود. جلب رضایت مشتری بزرگترین و مهم‌ترین هدف شرکت کارگوپارس می‌باشد.

 • پیگیر بودن و پشتیبانی تا رسیدن محموله به مقصد

شرکت کارگوپارس تا زمانی که بار به مقصد برسد خود را موظف می‌داند که پیگیری‌های لازم را انجام دهد و از طریق سایت، ایمیل، واتساپ و تماس تلفنی به صورت شبانه روزی پاسخ گوی مشتریان می‌باشد.

در مورد فریت بار مسافری نکات مهمی وجود دارد که باید آن‌ها را بدانید:

 1. یک هفته قبل از مسافرت باید برای ارسال بار با شرکت کارگوپارس تماس بگیرید.
 2. با توجه به اینکه گمرک در ایام تعطیل فعالیتی ندارد شما حداقل دو روز قبل از مسافرت باید اقدام به انجام فریت بار نمائید.
 3. توجه کنید که گمرک امام خمینی (ره) در روزهای آخر هفته و تعطیلات رسمی، تعطیل است.
 4. برای ارسال بار خود، از شرکت‌های هواپیمایی که دارای مجوز حمل بار به صورت هوایی هستند و دارای دفتر کاری در فرودگاه می‌باشند مانند شرکت کارگوپارس می‌توانید کمک بگیرید.
 5. دقت داشته باشید که جاسازی کردن هر وسیله‌‌ای و مخفی نمودن آن از ماموران گمرک، قاچاق محسوب می‌شود و شامل مقررات مربوط به قاچاق خواهد شد.
 6. مسئولیت تحویل کالای سایر افراد را به هیچ عنوان به عهده نگیرید زیرا اگر تخلفی کشف شود، مسئولیت قانونی آن با شما خواهد بود و شما باید پاسخ گو باشید.

هزینه فریت بار به کانادا

شاید این سوال برای شما به وجود آید که آیا مواد غذایی را می‌توان به کشورهای دیگر از طریق فریت بار ارسال کرد؟ در پاسخ این سوال باید بگوئیم که هر کشور قوانین گمرکی مخصوص به خود را دارد اما در حالت کلی فریت مواد غذایی و خوراکی حتی اگر بسیار کم باشد با موانعی مواجه می‌باشد.

به طوری که ممکن است در صورت بازرسی بار و متوجه شدن وجود مواد غذایی در آن، مواد غذایی را دور بریزند و یا مشکلاتی را برای شخصی که بار را تحویل می‌گیرد بوجود آورند.

فریت مواد غذایی

فریت مواد غذایی

در مورد اشیای قدیمی نیز قوانینی وجود دارد که باید رعایت شود. گاهی افراد تمایل دارند اشیای قدیمی و آنتیک را که در منزل دارند در مهاجرت به همراه خود ببرند. این اشیای قدیمی حتی اگر ارزشمند و قیمتی هم نباشند برای خارج کردن آن‌ها از کشور باید از سازمان میراث فرهنگی، مجوز رسمی داشته باشند.

فریت اشیای قیمتی

فریت اشیای قیمتی

برای کالاهایی مانند میز، صندلی، پیانو و یا وسایلی که بسیار شکننده هستند و همچنین زمانی که تشخیص داده شود که اگر بار با کارتن ارسال شود صدمه خواهد دید، از بسته بندی‌های چوبی استفاده می‌شود.

در صورت استفاده از بسته بندی چوبی برای بار لازم است که عملیات سم زدایی و ضدعفونی انجام شود تا باری که ارسال می‌شود بدون هیچ گونه آلودگی میکروبی و حشرات موزی باشد.

زمانی که ضدعفونی انجام شد، مهر شرکتی که ضدعفونی را انجام داده است بایستی بر روی بسته‌ها زده شود و فرم مربوط به آن ضمیمه بارنامه باشد در غیر این صورت بار برگشت زده می‌شود که در اصطلاح فریت بار به آن Reject می‌گویند.

فریت جعبه‌های چوبی

فریت جعبه‌های چوبی

هزینه ارسال بار به ونکوور و تورنتو

در کشور کانادا شهرهایی هستند که ارسال بار به آن‌ها به صورت هوایی یا دریایی و از طریق کشتی صورت می‌گیرد که این شهرها عبارتند از: ونکوور، اتاوا، ادمونتون، رجینا، کبک، کلگری، تورنتو و وینیپگ.

افرادی که قصد مهاجرت دارند، اشخاصی که اقامت دائم یا موقت کشور کانادا را دارند، مهاجران کاری و دانشجویان به صورت کاملا قانونی می‌توانند از خدمات فریت بار به کانادا بهره‌مند شوند.

لوازم منزل با استفاده از کشتی‌ها به کانادا ارسال می‌شوند و به دو صورت ممکن است فریت شوند: کانتینر دربست (FCL) و یا کانتینر مشترک (LCL).

لوازمی که از طریق کشتی قابل ارسال هستند عبارتند از: کالاهای تجاری، لوازم منزل، لوازم شخصی و جهیزیه. این لوازم با پایین‌ترین قیمت به بنادر کانادا ارسال می‌شوند.

برای اینکه از فریت بار به کانادا اطمینان کامل داشته باشید، موارد و نکات مهمی وجود دارد که باید آن‌ها را رعایت نمود:

محموله باید دارای بارنامه معتبر بوده و امکان پیگیری آن به طور سریع وجود داشته باشد، باری که شما قصد ارسال آن را دارید باید بیمه شود که شرکت‌های هواپیمایی و دریایی بار شما را بیمه می‌کنند. بارهای بین‌المللی بر پایه میزان ارزش بار بیمه می‌شوند. به طور مثال در بارهای شخصی این بیمه به ازای هر 1 میلیون تومان، 1 هزار تومان می‌باشد.

سقف خسارت از عوامل دیگر موثر در بیمه است که متناسب با آن بیمه تعیین می‌شود. سقف خسارت دارای رده‌بندی B, A و C می‌باشد. به عنوان مثال برای بارهای شخصی رده C بیمه در نظر گرفته شده است.

نوع بسته بندی بار بسیار مهم است زیرا اگر محموله به شکل صحیح و استاندارد بسته بندی نشود دچار خسارت جدی خواهد شد.

در مورد بارهای تجاری و لوازم منزل که حجم بالایی دارند ارسال با کشتی توصیه می‌شود زیرا ارسال از طریق هواپیما برای این گونه بارها بسیار پرهزینه خواهد بود و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نمی‌باشد.

فریت بار از راه دریایی

فریت بار از راه دریایی

در فریت بار به کانادا از طریق هواپیما، بار شما ظرف مدت 5 الی 10 روز به کانادا می‌رسد اما در فریت بار به کانادا از راه دریایی و به وسیله کشتی زمان بیشتری لازم است به این صورت که 4 الی 7 روز زمان می‌برد تا بار به پورت بندرعباس برسد و سپس ظرف مدت 45 الی 60 روز بار به پورت کانادا می‌رسد.

هیچ گاه برای اینکه بار شما یک یا دو روز زودتر به مقصد برسد اصرار نورزید زیرا فریت بار به کانادا یک پروسه بسیار حساس است که شامل چندین مرحله می‌شود و مسلما با اندکی صبر و اعتماد شما، بار بدون هیچ گونه نقص یا آسیبی و به موقع به مقصد مورد نظر خواهد رسید.

فریت بار به کانادا (ارسال اضافه بار، لوازم منزل و یا بار تجاری از طریق حمل هوایی)

بسته بندی‌های اصولی را به شما معرفی می‌کنیم:

 • بسته بندی معمولی: بارهایی که شکستنی و فساد پذیر نیستند مانند چمدان، لباس و کتاب را افراد می‌توانند خود در منزل بسته بندی کنند، این بارها حجم زیادی ندارند و پس از اینکه از منزل به فرودگاه منتقل شدند، تیم کارگوپارس اندکی بسته بندی آن‌ها را بهبود می‌بخشد.
 • باکس‌های چوبی: برخی وسایل که شکستنی و آسیب پذیر هستند مانند میز و صندلی نهارخوری، آینه و تابلوهای نقاشی در باکس‌های چوبی بسته بندی می‌شوند. گاهی ممکن است وسایلی را که شکستنی نیستند نیز به تقاضای مشتری در جعبه‌های چوبی قرار دهند. مزیت بسته بندی چوبی این است که محموله در طول مسیر دچار آسیب نمی‌شود و به سلامت به مقصد می‌رسد.
 • مبلمان: در صورتی که قصد دارید مبلمان منزل خود و یا لوازم آشپزخانه را به کانادا ارسال کنید، تیم کارگوپارس این وسایل را به طور ویژه بسته بندی می‌کنند تا در حین سفر دریایی صدمه‌ای به آن‌ها وارد نشود.
 • بسته بندی بار با پالت‌های چوبی: زمانی که بار شما به صورت چند تکه مجزا از هم باشد بهترین روش برای بسته بندی آن استفاده از پالت‌های چوبی می‌باشد که محموله به شکل جمع شده و فیکس شده در این پالت‌ها قرار می‌گیرد. این کار دو مزیت را به دنبال دارد: باعث می‌شود تا بار شما به آسانی ارسال شود و از طرفی شما اطمینان خواهید داشت که بار به سلامت به مقصد مورد نظرتان خواهد رسید.

شاید این سوال برای شما پیش آید که چه مدارکی برای فریت بار به کانادا لازم است؟ مدارک مورد نیاز برای فریت بار هوایی و دریایی به کانادا عبارتند از:

 • مدارک شخص فرستنده بار از ایران به کانادا: تصویری از پشت و روی کارت ملی، صفحه نخست پاسپورت، نشانی و شماره تماس.
 • مدارک شخص گیرنده بار در کانادا: تصویر پاسپورت، نشانی و شماره تماس مقصد تحویل گیرنده در کانادا، نشانی ایمیل، لیست کالا (Packing list) که برای همه بارها لازم است و فاکتور کالا (Invoice) که برای بارهای تجاری نیاز است.
لوازم منزل

لوازم منزل

فریت بار به کانادا (ارسال هوایی بار به کانادا) چگونه انجام می شود؟

مراحل فریت بار به کانادا را به صورت خلاصه و مختصر برای شما بیان می‌کنیم:

 1. تماس تلفنی برای گرفتن مشاوره، بازدید کارشناسان به صورت رایگان برای اینکه تشخیص دهند بار از راه هوایی ارسال شود یا از راه دریایی
 2. بسته بندی کردن محموله
 3. تهیه لیست بسته بندی از فریت بار به کانادا
 4. سمپاشی کردن و اخذ گواهینامه بار بین‌المللی
 5. بارگیری محموله برای ارسال به کانادا
 6. انجام امور گمرکی در ایران، بازرسی محموله به وسیله یک سگ مواد یاب و در صورتی که بار از راه دریایی ارسال می‌شود پلمپ کردن کانتینر
 7. تحویل دادن محموله به شرکت هواپیمایی و یا کشتیرانی
 8. صادر کردن بیمه نامه معتبر بین‌المللی برای ارسال بار به کانادا
 9. پیگیری نمودن آنلاین محموله پس از ارسال بار به کانادا

وسایلی وجود دارند که به هیچ عنوان نباید در بین بارهایی که قرار است ارسال شوند، قرار بگیرند. این وسایل عبارتند از: عطر، ادکلن، مواد شیمیایی مانند چسب، باتری و رنگ. این مسئله از قوانین فریت بار هوایی می‌باشد و ارتباطی به مقصد خاص ندارد.

هنگامی که بار شما به کشور کانادا رسید و وارد فرودگاه شد، انبار فرودگاه برای یک زمان مشخصی از محموله شما به صورت رایگان نگهداری می‌کند اما اگر این زمان طولانی شود شما باید هزینه اضافی پرداخت نمائید.

هزینه‌های مربوط به فریت بار به کانادا شامل موارد زیر می‌باشد:

 • هزینه‌های مربوط به جواز محموله: این هزینه‌ها مربوط به باسکول بار می‌باشد که تعرفه آن برای سال 1401 حداقل 290000 تومان است. در واقع به همان میزان که بار شما وزن بیشتری داشته باشد، هزینه باسکول نیز بالا می‌رود.
 • هزینه‌های مربوط به فریت بار به کانادا با هواپیما و صادر کردن بارنامه: اصلی‌ترین و عمده‌ترین هزینه‌ای که مشتری باید پرداخت کند، هزینه‌های مربوط به ارسال بار به کانادا به وسیله هواپیما می‌باشدکه این هزینه به عوامل متعددی بستگی دارد از جمله حجم محموله، وزن، ایرلاین منتخب و مقصد.

به عنوان مثال اگر بار شما دارای وزن وحجم زیادی باشد و با یکی از ایرلاین‌های با کیفیت مانند قطر حمل شود قطعا هزینه فریت بار به کانادا نیز افزایش خواهد یافت. مقصد هم عامل بسیار مهمی در تعیین قیمت‌ها می‌باشد، مثلا در دو شهر تورنتو و ونکوور هزینه‌های ارسال بار متفاوت است.

 • هزینه هر کیلو بار هوایی به کانادا: شاید برای شما هم این سوال بوجود آید که هزینه هر کیلو بار هوایی به کانادا چقدر است؟ رنج وزنی عاملی است که هزینه هر کیلو بار بر پایه آن محاسبه می‌شود و حتما باید وزن بار اعلام شود تا بتوان قیمت هر کیلو را به طور دقیق محاسبه نمود.

به عنوان مثال برای دو بار 5 کیلویی و 500 کیلویی، قیمت هر کیلو یکسان نیست و متفاوت است. در ارسال بار چند محدوده قیمتی وجود دارد که به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 1. وزن بار مینیموم: به این معنا که اگر وزن بار شما 1، 5 و یا 15 کیلو گرم باشد، وزن همان 15 کیلو گرم محاسبه خواهد شد.
 2. وزن بار نرمال: بارهایی که بین 15 تا 45 کیلو گرم وزن دارند در دسته بارهای نرمال قرار می‌گیرند که هریک از آن‌ها نرخی دارند.
 3. وزن بار بین 45 تا 100 کیلو گرم
 4. وزن بار بین 100 تا 300 کیلو گرم
 5. وزن بار بین 300 تا 500 کیلو گرم
 6. وزن بار بین 500 تا بالای 1000 کیلوگرم
 • هزینه‌های مربوط به بسته بندی محموله برای ارسال به کانادا: تمامی بارهایی که با هواپیما ارسال می‌شوند باید به صورت صحیح و مناسب بسته بندی شوند. هزینه‌های مربوط به این بسته بندی ها برای ارسال به کانادا در سال جاری (1401) به شرح زیر می‌باشد.

گونی: 18.000 هزار تومان

سلفون در سایز کوچک: 75.000 هزار تومان

چسب برای هر بسته: 7.000 هزار تومان

پالت پلاستیکی: 45.000 هزار تومان

سلفون در سایز بزرگ: 100.000 هزار تومان

حلقه چسب: 25.000 هزار تومان

کارتن: 45.000 هزار تومان

تسمه پلاستیک: 15.000 هزار تومان

فوم متری: 850.000 هزار تومان

تسمه پلاستیک در سایز بزرگ: 20.000 هزار تومان

شما خود نیز می‌توانید بارتان را بسته بندی کنید و هیچ هزینه‌ای برای آن پرداخت نکنید.

 • هزینه‌های مربوط به ترخیص بار در مقصد: اگر بار شما معاف از هزینه‌های گمرکی باشد، هزینه ارسال بار از ایران به کشور کانادا حدود 40 الی 50 دلار است و این مبلغ برای انجام امور فرودگاهی در کشور کانادا می‌باشد.

خط هوایی امارات برای فریت بار به کانادا از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می‌باشد زیرا قیمت‌های مناسبی را دارد. شرکت کارگوپارس نیز می‌تواند بار شما را در کوتاه‌ترین زمان و با بهترین کیفیت با خط هوایی امارات ارسال نماید.

فرودگاه امام خمینی (ره)

فرودگاه امام خمینی (ره)

ارسال بار به تورنتو ، هزینه و قیمت فریت بار به تورنتو

تورنتو یکی از شهرهای کشور کانادا می‌باشد که بسیار پرجمعیت است و ایرانیان بسیاری در این شهر زندگی می‌کنند. جمعیت ایرانی مقیم این شهر ارتباطات خانوادگی، اقتصادی و فرهنگی زیادی با کشور ایران دارند از این رو فریت بار یکی از نیازهای اساسی آنان محسوب می‌شود که شرکت کارگوپارس با خدمات خود این نیاز را برطرف نموده است.

فرودگاه پیرسون که در شهر تورنتو واقع شده است، مرکز مهم حمل و نقل بار به صورت هوایی در این شهر می‌باشد. شرکت کارگوپارس می‌تواند تمامی بارهای شما را در منزل، انبار و یا دفتر از شما تحویل بگیرد، بار شما را به شکل صحیح و استاندارد بسته بندی کند تا بدون هیچ گونه آسیبی به مقصد برسد و سپس امور مربوط به گمرک را در کشور مبدا و برای ارسال بار شما به تورنتو انجام دهد. در نهایت بارنامه هوایی با مناسب‌ترین قیمت صادر می‌شود.

خدمات مجموعه کارگوپارس شامل موارد زیر می‌باشد:

 • بسته بندی محموله به صورت اصولی برای ارسال بار به شهر تورنتو
 • ارسال اضافه بار مسافری به شهر تورنتو
 • ارسال بار وسایل خانه به تورنتو
 • ارسال بارهای تجاری به شهر تورنتو

پس از آن که ارسال بار از ایران به فرودگاه تورنتو خاتمه یافت، کارمندان شرکت هواپیمایی تورنتو با شماره تماسی که در بارنامه به نام گیرنده کالا ثبت شده تماس می‌گیرند و اعلام می‌کنند که بار شما به شهر تورنتو رسیده است پس به دو نکته مهم باید توجه کنید: اولا شماره تماس شما حتما باید در دسترس باشد و دوما هنگامی که بارنامه برای شما صادر می‌شود، دو یا سه شماره تماس ارائه دهید تا اگر در دسترس نبودید پرسنل ایرلاین با شماره‌های دیگر شما بتوانند تماس بگیرند.

تخصصی‌ترین شرکت ایرانی برای فریت بار به کانادا یا ارسال بار هوایی به کانادا

شرکت کارگوپارس از بهترین و تخصصی‌ترین شرکت‌های ارسال بار به صورت هوایی و دریایی در ایران می‌باشد. این شرکت کالاهای تجاری و وسایل منزل شما را با مناسب‌ترین قیمت و با بهترین امکانات، به تمام نقاط جهان ارسال می‌کند.

شرکت کارگوپارس این امکان را بوجود آورده‌ است تا شما بتوانید بسته‌های کوچک خود را با قیمت بسیار پایین‌تر از شرکت پست، به شهرهای مختلف کانادا ارسال کنید. این شرکت با پایین آوردن هزینه‌های پست سعی نموده است تا رضایت مشتری را جلب نماید.

تمامی لوازم منزل شما از قبیل: تخت، کمد، مبلمان، میز نهارخوری، ماشین لباسشویی، ظرفشویی، اجاق گاز، تابلوهای نقاشی، لوستر، قاب‌های عکس، فرش، پرده، پیانو، لوازم بازی کودکان، لباس، کیف، کفش، ظروف آشپزخانه و هر چیزی که شما فکرش را بکنید، قابل ارسال به کشور کانادا می‌باشند.

ارسال حیوانات خانگی یکی دیگر از خدمات شرکت کارگوپارس می‌باشد که قادر است حیواناتی مانند سگ، گربه، همستر، مرغ عشق، خوکچه هندی و … را به بهترین شکل به کشور کانادا فریت نماید.

از خدمات دیگر این شرکت، ارسال جنازه متوفی با تابوت به کشور کانادا می‌باشد البته این شرکت آرزو دارد هیچگاه چنین درخواستی از آن نشود.

لوازمی هستند که در فریت بار غیر مجازند این لوازم عبارتند از:

 • اسپر‌ی‌های حاوی گاز، مواد بهداشتی و آرایشی، شامپو، مواد شوینده، عطر و ادکلن
 • لوازمی که قابلیت شارژ شدن دارند مانند پاوربانک، تلفن همراه، ساعت هوشمند، تبلت، نوت بوک، لپ تاپ و انواع ساعت
 • موادی که به صورت مایع هستند، شربت، مواد الکلی، آبلیمو، سرکه، ترشیجات، جوهر، جیوه، روغن، گریس، آب ژاول، مواد سفید کننده و جوهر نمک
 • محصولات دارویی و رادیو اکتیوی
 • مواد و وسایلی که قابلیت اشتعال دارند مانند شمع، کبریت، فندک، مواد منفجره، مهمات، پارافین، تونر، سیگارهای الکترونیکی، ابزار شوک برقی و جوهر پرینتر
 • مخازن سوخت که دارای سوخت مایع و قابل اشتعال هستند
 • انواع باتری‌ها مانند باتری قلمی لیتیوم فلزی و باتری‌های قلمی
 • دستگاه‌های الکترونیکی که دارای باتری لیتیوم هستند
 • مواد شیمیایی و یخ خشک
 • سیلندرهای گازی
 • لوازم پزشکی مانند دماسنج و فشارسنج
 • ظروف حاوی نیتروژن مایع یا همان گاز یخچال

فریت بار به آلمان

از خدمات مهم شرکت کارگوپارس می‌توان به ارسال محموله به آلمان به صورت فریت بار و تجاری اشاره نمود. این شرکت تمامی لوازم شما را با نازلترین قیمت و بهترین خطوط هوایی بین‌المللی به شهرهای مختلف آلمان مانند دوسلدورف، برلین، هامبورگ، فرانکفورت، اشتوتگارت، مونیخ، کلن، بن، نورنبرگ و … ارسال می‌کند.

برای صرفه جویی در هزینه‌ها، فریت بار مسافری پیشنهاد می‌شود که این روش تا یک سوم هزینه‌ها را کاهش می‌دهد. صفر تا صد امور ارسال بار به آلمان توسط شرکت کارگوپارس انجام می‌شود. این شرکت از سازمان هواپیمایی کشور دارای مجوز می‌باشد و در فرودگاه امام خمینی (ره) دفتر کاری دارد و شما با خیالی آسوده می‌توانید امور خود را به آن بسپارید.

هزینه‌ ارسال بار به آلمان برای همه شهرهای آن یکسان نمی‌باشد و بستگی دارد که شما بخواهید به کدام شهر آن بارتان را ارسال نمائید. از طرفی واسطه‌ها همیشه باعث ایجاد مشکلاتی هستند مانند بالا رفتن هزینه‌ها، کاهش کیفیت در امور ارسال بار و سوء استفاده.

عوامل متعددی در هزینه فریت بار به آلمان موثر است که به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • هزینه لازم برای بسته بندی محموله
 • هزینه‌های حمل و نقل محموله به فرودگاه امام خمینی (ره)
 • هزینه‌های مربوط به باسکول کردن بار، تخلیه نمودن آن، بار زدن و انبارداری
 • هزینه لازم برای بارنامه محموله
 • هزینه‌های مربوط به گرفتن مجوز برای بار و بسته بندی آن
 • هزینه‌های لازم برای انجام امور گمرکی و اخذ برگه سبز یا جواز مورد نیاز برای صادر کردن کالاهای تجاری

همان طور که قبلا هم به آن اشاره کردیم هزینه ارسال بار به شهرهای مختلف کشور آلمان یکسان نمی‌باشد زیرا پرواز به هر کدام از این شهرها، با خطوط هوایی مختلفی صورت می‌گیرد و از طرفی مسافت هر شهر در هزینه فریت بار به آن، موثر است.

برای فریت بار به آلمان مدارکی نیاز است که به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • عکس بلیط هواپیما و یا کپی آن
 • مدارک فرستنده بار شامل: اصل کارت ملی و پاسپورت یا کپی آن‌ها
 • پکینگ لیست (فهرستی از بارهای شما)

شرکت کارگوپارس بارهای تجاری شما را نیز ارسال می‌کند و برای این کار به مدارک زیر نیاز است:

معرفی‌نامه یا کارت بازرگانی از طرف شرکت برای فریت کالای تجاری به آلمان، مجوزهای مورد نیاز برای گرفتن مجوز صادراتی، اینوویس و پکینگ لیست.

گاهی اوقات موارد خاصی پیش می‌آید که نیاز به مجوزهای خاص دارد، شرکت کارگوپارس در این زمینه تدابیری اندیشیده است و شما می‌توانید با همکاران ما که در امور صادرات بار فعالیت دارند تماس حاصل کنید و از آن‎‌ها مشاوره بگیرید.

فریت بار به آلمان

فریت بار به آلمان

0 تا 100 ارسال بار به کانادا و فریت بار کانادا به شهرهای مختلف (مشاوره با ما رایگان است)

در فریت بار به کانادا چند نکته کلیدی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه نمود که عبارتند از: کلیه بارهایی که به کانادا فرستاده می‌شوند باید یک کارگزار گمرکی داشته باشند، برای فریت بار به بارنامه و فاکتور تجاری نیاز است، هزینه‌های مربوط به ارسال بار باید در فاکتور تجاری قید شود، کلیه هزینه‌ها را گیرنده بار پرداخت می‌کند و تعطیلات رسمی کشور کانادا با کشورهای دیگر متفاوت است.

در رابطه با فریت حیوانات خانگی نکاتی را باید رعایت کنید از جمله: هر کشور قوانین خاص خود را دارد مثلا نوع حیوان خانگی بسیار مهم می‌باشد و بسته به آن ممکن است از شما بخواهند تا برای آن مالیات پرداخت کنید و هنگامی که حیوان خانگی شما وارد آن کشور شد باید گواهینامه مخصوصی دریافت کنید.

بعد از آنکه بلیط را خریداری کردید شما موظف هستید که به شرکت هواپیمایی اطلاع دهید که می‌خواهید حیوان خانگی خود را فریت نمائید.

کلیه شرکت‌های هواپیمایی (خارجی و یا داخلی) یک قانون مشترک برای ارسال حیوانات خانگی دارند و آن هم ساخت قفسی مناسب می‌باشد. قفسی که تهیه می‌شود باید ساختار مستحکمی داشته باشد تا در برابر ضربه‌ها و آسیب‌های احتمالی مقاوم باشد.

قفس باید در اندازه مناسب ساخته شود تا حیوان خانگی در آن به راحتی بتواند بنشیند و یا بخوابد.

ارسال حیوانات خانگی

ارسال حیوانات خانگی

در نهایت شما با رعایت کردن کلیه نکاتی که گفته شد می‌توانید تجربه خوبی را از فریت بار به کانادا داشته باشید.

 

فهرست